Telefon
WhatsApp

Fransızca Öğrenmek için 10 Sebep

Fransızca Öğrenmek için 10 Sebep

Fransızca Öğrenmek için 10 Sebep

Avrupa Yabancı Dil Akademisi olarak sizlere bu yazımızda Fransızca Öğrenmek için en önemli 10 sebebi anlatacağız. Günümüzde insanlar yoğun bir şekilde fransızca dil kursu talebinde bulunmasının altında yatan sebepler oldukça dikkat çekici. Ek olarak delf sınavı hazırlık aşamasında ekstra ne katkılara sahip olunabilir açıklandı.

1. Fransızca bilmek, yalnızca faaliyet göstermenize değil, geleceğin küresel ekonomisinde etkin bir şekilde rekabet etmenize de olanak sağlayacaktır.

Birçok Avrupa ülkesinde, ilkokulda ikinci bir dil ve ortaokulda üçüncü bir dil tanıtılmaktadır. En az iki dilde yetkin olan uluslararası iş başvuru sahipleri, küresel pazarda belirgin bir avantaja sahip olacaklardır. Fransızca bildiğiniz zaman, her kıtada her gün Fransızca olarak gerçekleşen iletişim ve işlemlerin bir parçası olabilirsiniz.

2. Fransızca konuşmak iş fırsatlarınızı ve maaş potansiyelinizi artıracaktır.

60'tan fazla meslekte ikinci bir dil bilgisi esastır. Kanada resmi olarak iki dillidir ve ithal edilen tüm ürünlerde İngilizce ve Fransızca etiketleme gerektirir. 1.200'den fazla Fransız şirketinin ABD'de yan kuruluşları var. Fransa, patlama potansiyeli olan bir pazar olan modern telekomünikasyonun geliştirilmesinde dünya lideridir. Dünyanın en büyük ikinci ticaret bloğu olan Avrupa Birliği, Fransızcayı resmi dil olarak tanıyor. Havayolları, ithalat-ihracat şirketleri ve diğer uluslararası işletmelerle olan birçok iş fırsatını düşünün. Birleşmiş Milletler'de (Fransızca'nın İngilizce'den sonra en yaygın kullanılan ikinci dil olduğu yerde) çalışmayı düşünüyorsanız, Fransızca da çok yararlı bir dildir.

3. Fransızca öğrenmek, diğer insanlara ve onların kültürlerine karşı takdirinizi artırır.

Fransızca, 40'tan fazla ülkede birinci veya ikinci dildir ve her kıtada, dünya çapında 125 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Fransızca dünyadaki pek çok insan için yabancı dil tercihi olduğundan, Fransızca bilmek İngilizce konuşulmayan bir ülkede iletişim kurma şansınızı da artıracaktır. Fransızcayı uluslararası arkadaşlıklar geliştirmek ve internet üzerinden iletişim kurmak için kullanabilirsiniz.

4. Fransızca, spor meraklılarına tüm bir spor etkinlikleri dünyasının kapılarını açar.

Fransızca her zaman Olimpiyat Oyunlarında etkinlikleri, kazananları ve madalyaları duyurmak için kullanılan resmi bir dildir. Kanada'da hokey ve beyzbol maçlarını Fransızca olarak da takip edebilirsiniz. Otomobil yarışları (Le Mans ve Monte Carlo), at yarışları (Longchamps), tenis turnuvaları (Fransız Açık) ve Tour de France, dünyanın dört bir yanındaki hayranları bir araya getiriyor. Fransızca bildiğinizde, uluslararası spor dünyası size açıktır.

5. Fransızca bilmek İngilizce kelime dağarcığınızı geliştirecektir.

İngilizce kelime dağarcığının yaklaşık %40 ila %50'si Fransızca'dan gelmektedir. Fransızca çalışmak aynı zamanda dilbilgisi becerilerinizi de geliştirecektir. Fransızca becerilerinizi geliştirdikçe, İngilizce becerilerinizi de geliştirirsiniz.

 

 

6. Fransızca gibi yeni bir dil öğrenmek, eleştirel ve yaratıcı düşünme becerilerinizi geliştirir.

Ayrıca problem çözme becerilerinizi artıracak ve hafızanızı, öz disiplininizi ve öz saygınızı geliştirecektir. İlerlemeyi ölçmek çok kolay olduğu için, yeni yeteneklerinizle çabucak gurur duyabilirsiniz. Fransızca bilmek, bir dizi önemli yaşam becerisi kazanmanıza yardımcı olabilir.

7. Fransızca yeterliliği, üniversiteye kabul edilme ve lisansüstü eğitim alma şansınızı önemli ölçüde artıracaktır.

Fransa, bilim ve teknolojide lider ve yenilikçi olmaya devam ediyor. İnşaat mühendisliği (İngiltere ve Fransa arasındaki Kanal, TGV – en hızlı tren, Concorde), tıbbi teknolojiler (HIV virüsünün izolasyonu) ve telekomünikasyon (20.000'den fazla çevrimiçi hizmet ve mikro çipli telefon kartına sahip Minitel) Fransızların liderlik rolü oynadığı sadece birkaç alan. Fransızca bilmek, lisansüstü eğitimin ve önemli araştırmaların kapılarını açabilir.

8. Fransızcayı kullanmak Karayipler, Avrupa, Afrika ve ötesine yurtdışındaki seyahat fırsatlarınızı geliştirir.

Amerika Birleşik Devletleri'nden sonra Fransa, dünyanın en çok ziyaret edilen ikinci turizm merkezidir. Paris kısa süre önce Fortune Magazine tarafından dünyanın ilk on kentinden biri olarak seçildi. Fransızca konuşurken eğitimli bir turist olabilir, yol tarifi isteyebilir, kendi otel odanızı tutabilir veya bir Fransız arkadaşınıza kendi ülkenizden bahsedebilirsiniz.

9. Fransızca, sanata, müziğe, dansa, modaya, mutfağa ve sinemaya kapınızı açan bir kültür dilidir.

Yerel video mağazanızın yabancı film bölümüne baktığınızda hemen fark ettiğiniz gibi, Fransa en üretken uluslararası film yapımcılarından biridir. Cannes Uluslararası Film Festivali, her yıl dünyanın en iyi film, yönetmen ve oyuncularının belirlendiği festivalde dikkatleri üzerine çekiyor. Fransızca anladığınızda, bir Fransız filminin keyfini çıkarmak için altyazılara güvenmeniz gerekmez.

10. Fransızca birçok büyük edebi şaheserin dilidir.

Dünyanın her yerinden insanlar La Chanson de Roland, Les Misérables, The Three Musketeers, 20,000 Leagues under the Sea, The Little Prince ve The Stranger'a aşinadır. Aslında Fransa, edebiyat alanında diğer tüm ülkelerden daha fazla Nobel Ödülü kazandı. Fransızlar, Descartes ve Pascal, Rousseau, Voltaire, Camus, de Beauvoir ve Sartre gibi büyük filozofları için de takdir edilmektedir. Fransızca okuduğunuzda, bu eserlerin ve yazarların orijinalinden keyif alabilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler: fransızca dil kursu, fransızca öğrenmek, fransızca, delf sınavı, fransada çalışmak, fransada yüksek lisans, fransada master