Telefon
WhatsApp

İngilizce Dilini Öğrenmenin Önemi

İngilizce Dilini Öğrenmenin Önemi

İngilizce Neden Öğrenmeliyim?

Avrupa Yabancı Dil Akademisi olarak bu blog yazımızda sizlere ingilizce öğrenmenin öneminden bahsedeceğiz. Toefl, ielts, yds 80 üzeri almak, gibi konularda popüler olan dil ingilizce öğrenmenin 8 farklı önemi sizlerle!

1. İngilizce küresel bir dildir


İngilizce, dünya çapında yaklaşık 1,75 milyar insan tarafından faydalı bir düzeyde konuşuluyor - bu her dört kişiden biri! İngilizce konuşabilmek sadece ana dili İngilizce olan kişilerle iletişim kurabilmek değildir – eğer başka bir ülkeden biriyle konuşmak istiyorsanız, bunu yapmak için ikinizin de İngilizce konuşuyor olma ihtimali yüksektir!

2. İngilizce öğrenmek iş bulmanıza yardımcı olabilir


İngilizce bilim, havacılık, bilgisayar, diplomasi ve turizmin dilidir. İngilizce bilmek, kendi ülkenizde çok uluslu bir şirkette iyi bir iş bulma veya yurtdışında iş bulma şansınızı artırır.

3. İngilizce ile dünyanın her yerinde eğitim alabilirsiniz


İngilizce pek çok farklı ülkede konuşulduğundan, dünya çapında İngilizce programlar sunan çok sayıda okul ve üniversite var. İyi bir akademik İngilizce seviyeniz varsa, ihtiyaçlarınıza uygun uygun bir okul ve kurs bulmanız için birçok fırsat vardır. Ayrıca, dünyanın prestijli üniversitelerinin çoğu, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya gibi İngilizce konuşulan ülkelerde bulunmaktadır. Bu prestijli üniversitelerden birinde bir pozisyon kazanmak için İngilizce okuyabilmek, yazabilmek, konuşabilmek ve dinleyebilmek çok önemlidir.

4. İngilizce medya endüstrisinin dilidir


İngilizce konuşuyorsanız, en sevdiğiniz kitapların, şarkıların, filmlerin ve TV şovlarının keyfini çıkarmak için artık çevirilere ve altyazılara güvenmeniz gerekmeyecek!

5. İnternetin dilidir


İngilizce ayrıca internetteki içeriğin en yüksek yüzdesinin İngilizce olarak yazıldığı çevrimiçi özellikle önemli bir dildir. Bunun yanı sıra, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bazıları İngilizce konuşulan ülkelerde bulunmaktadır.

 

 

6. Diğer dilleri anlamanıza yardımcı olacaktır


Genel olarak konuşursak, İngilizce basit alfabesi ile öğrenmesi en kolay dillerden biridir. Ve bir kez İngilizcede uzmanlaştıktan sonra, daha önce sahip olmadığınız becerilere ve uygulamalara sahip olacaksınız. Bu beceriler, öğrendiğiniz diğer herhangi bir dile aktarılacaktır.

7. İyi bir İngilizce bilgisi ile seyahat etmek çok daha kolay


İngilizce'nin resmi dil olmadığı bir ülkede olsanız bile, İngilizcenin hala bir iletişim aracı olarak kullanılması ihtimali yüksektir!

8. Dilden fazlasını öğrenebilirsin!


İyi derecede İngilizce bilgisi, dünya çapında yüzlerce ülkeden film, müzik ve edebiyata erişmenizi sağlayacaktır. Dünyanın dört bir yanından çok sayıda kitabın İngilizce'ye çevrildiği gerçeğinden bahsetmiyorum bile. Bu nedenle, İngilizceyi anlayarak, yepyeni bir bilgi ve bilgi dünyasının kapısını açıyorsunuz!

Paylaş:

Etiketler: yds, toefl, ielts, ingilizce, ingilizce dil kursu, ingilizce özel ders